Przenośniki kubełkowe do zboża

Podnośnik kubełkowy typu PK przeznaczony jest do transportu pionowego ziarna i nasion (ziarna zbóż i kukurydzy, strączkowych i oleistych oraz innych produktów rolnych o granulacji cząstek do 10 mm, gęstości usypowej 300-1200 kg/m3 i wilgotności do 25 %!). Urządzenie pozwala na wysokowydajny transport materiału w pionie w magazynach zbożowych, gospodarstwach rolnych – w pomieszczeniach zamkniętych lub na/z zewnątrz pomieszczeń. Podnośnik kubełkowy składa się ze stopy , głowicy z wysypem, segmentów pośrednich oraz taśmy z kubełkami. Napęd przenośnika tzn. motoreduktor umieszczony jest na zewnątrz głowicy, który napędza koło pasowe umieszczone wewnątrz głowicy przenośnika. Pas tkaninowo-gumowy (przekładkowy) z zamocowanymi wzdłuż kubełkami oplata koło w głowicy oraz koło nawrotne w stopie przenośnika, która posiada mechanizm naciągu pasa. Ziarno zasypywane jest do otworu zasypowego umieszczonego w stopie przenośnika, skąd czerpane przez kubełki transportowane jest przez rury technologiczne w segmentach pośrednich w górę. Wysypywanie ziarna odbywa się przez otwór wysypu w głowicy na skutek działania siły odśrodkowej.

Produkujemy podnośniki o wydajności 5, 10, 20, 30, 40 t/h.
Podnośniki naszej produkcji charakteryzuje:                 

  • prostota pozwalająca na bardzo łatwy montaż (np we własnym zakresie)
  • łatwa obsługa i konserwacja
  • wysoka bezawaryjność i efektywność
  • niski pobór energii                        
  • solidność i trwałość wykonania

Przenośniki kubełkowe do zboża

Przemysł rolniczy korzysta z pomocy rozmaitych urządzeń oraz maszyn, przeznaczonych do różnego typu zadań. W firmach, zajmujących się produkcją zboża, nie może zabraknąć popularnych podnośników kubełkowych. Naszym klientom oferujemy podnośniki typu PK, służące do transportu pionowego ziarna oraz nasion, takich jak zboża, kukurydza, rośliny strączkowe i oleiste. Urządzenia te nadają się do przenoszenia produktów rolnych o granulacji cząstek do 10 mm. Radzą sobie z gęstością usypową, wynoszącą 300-1200 kg/m3 i wilgotnością do 25 %.

Oferujemy doskonałej klasy przenośniki kubełkowe, umożliwiające wysokowydajny transport materiału w pionie, zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i magazynach. Urządzenia te można stosować na zewnątrz lub w pomieszczeniach zamkniętych.

Najlepszej jakości podnośniki kubełkowe

Oferujemy doskonałej klasy przenośniki kubełkowe, umożliwiające wysokowydajny transport materiału w pionie, zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i magazynach. Urządzenia te można stosować na zewnątrz lub w pomieszczeniach zamkniętych.

Urządzenie, takie jak podnośnik kubełkowy, jest zbudowane z głowicy z wysypem, segmentów pośrednich, taśmy z kubełkami oraz stopy. Napęd przenośnika, zwany motoreduktorem, umieszczany jest na zewnątrz głowicy, napędzającej koło, znajdujące się wewnątrz głowicy maszyny. Pas tkaninowo-gumowy, zwany przekładkowym, z zamocowanymi wzdłuż kubełkami, oplata koło w głowicy i koło nawrotne w stopie przenośnika, posiadającej mechanizm naciągu pasa. W podnośnikach kubełkowych ziarno zsypuje się do specjalnego otworu, który znajduje się w stopie urządzenia. Stamtąd surowiec trafia do kubełków transportowych.

Szukasz przenośników kubełkowych do zboża? Znajdziesz je u nas!

Proponujemy wyjątkowo trwałe i wytrzymałe przenośniki kubełkowe, idealne do zboża. Wykonujemy urządzenia o 5, 10, 20, 30, 40 t/h. Wszystkie nasze podnośniki wyróżniają się łatwością montażu. Cechują się również prostą obsługą oraz konserwacją. Maszyny mogą służyć przez długie lata, ponieważ ich cechą charakterystyczną jest także wysoka bezawaryjność.

Jeśli szukasz podnośników kubełkowych, pobierających mało energii, a przy tym odznaczających się solidną i trwałą konstrukcją, skontaktuj się z nami.

Głowica wykonana z blachy 3mm, spawana, zespół napędowy zamontowany bezpośrednio na wale napędowym za pomocą ramienia reakcyjnego (tzw elastyczne połączenie). Chroni w ten sposób tuleje łożyskowe napędu zwiększając jego żywotność
Rury segmentów z blachy 2mm łączniki blacha 5mm. Segmenty spawane. Dolny segment przenosnika wyposazony jest w klapę rewizji pomocny przy montażu pasa oraz ewent. wymianie kubełków
Stopa wykonana z blachy 5mm, spawana. wyposazona w zespół naciagu pasa oraz przesuwną klpę rewizji służąca czyszczeniu stopy
Kubełki wykonane z blachy plastycznej tłoczone na prasach