Kłosowniki

Kłosownik przeznaczony jest do obróbki wstępnej przed czyszczeniem. Urządzenie pozwala na usuwanie opornych części ze zboża i materiału siewnego – w pomieszczeniach zamkniętych lub na/z zewnątrz pomieszczeń. Kłosownik został zbudowany w celu usuwania opornych części ze zboża i materiału siewnego przed operacją czyszczenia. Charakter pracy - transport ciągły przy mechanicznym podawaniu i odbiorze nosiwa – produktu rolnego. Dziedziny zastosowania: usuwanie wąsów przy jęczmieniu, plew przy pszenicy lub końcówek przy owsie, polerowanie jęczmienia i ziarna siewnego, rozdzielanie kłębków nasion.

Kłosowniki

Zebrane zboże należy zawsze odpowiednio przygotować, aby móc poddawać je dalszym procesom obróbki. Jednym z urządzeń, które zawsze przydają się w tym celu jest kłosownik (zwany również łamaczem ości). Z jego pomocą można w prosty i skuteczny sposób usunąć oporne części ze zboża i materiału siewnego. Zabieg kłosowania stosowany jest przede wszystkim w przypadku jęczmienia, jak również niektórych innych gatunków zbóż.

Nasza firma oferuje doskonałej jakości kłosowniki, wyróżniające się solidnością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są one również proste w obsłudze i bardzo wydajne. Maszyny, projektowane i produkowane w naszej firmie, powstają z najlepszych części, spełniających wszelkie standardy.

Oferujemy najlepszej jakości kłosowniki do zboża

Urządzenia, jakimi są kłosowniki, przydają się zawsze do obróbki wstępnej, przed wykonaniem czyszczenia. Maszyny mogą być obsługiwane zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak również na zewnątrz.

Jak działa kłosownik?

Kiedy usunięcie opornych części ze zboża lub materiału siewnego staje się niezbędne, należy koniecznie zastosować kłosownik, który pomoże przygotować materiał do dalszego czyszczenia. Urządzenia stosuje się w celu usuwania wąsów przy jęczmieniu, końcówek przy owsie czy plewa przy pszenicy. Maszyna umożliwia również, skutecznie rozdzielać kłęby nasion.

Maszyna, taka jak kłosownik okazuje się niezbędna podczas wymłacania. Jeśli szukasz urządzeń, które spełnią Twoje oczekiwania i sprawią, że będziesz zadowolony z efektów pracy, zaufaj naszemu doświadczeniu i wybierz solidne maszyny. Doskonała jakość i efekty pracy, możliwe do osiągnięcia dzięki wydajnym kłosownikom to satysfakcja na długie lata.