Cyklony odpylające

Cyklony odśrodkowe są urządzeniami prostymi w konstrukcji i eksploatacji. Stosuje się je w instalacjach transportu pneumatycznego, instalacjach aspiracyjnych maszyn i urządzeń w przemyśle zbożowym. Zasada działania - w cyklonie zanieczyszczone powietrze wpada do cylindrycznej komory i wiruje w niej, w wyniku czego unoszące się w powietrzu cięższe od niego składniki są odrzucane na zewnątrz pod działaniem siły odśrodkowej. W wyniku ocierania o ścianki cyklonu tracą prędkość (energię kinetyczną) i opadają pod wpływem grawitacji, a czyste powietrze wypływa w górę, przez centralnie  umieszczony kanał. Cyklony wykonywane sa z blachy czarnej o grubości 2mm w dwóch wariantach lewy bądź prawy. Istnieje możliwość wykonania redukcji wlotu np. pod rurę spiro.

TYP ŚREDNICA Ø [m] DŁUGOŚĆ L1 [m] DŁUGOŚĆ L [m] WLOT A x B [m] WAGA [kg]
C1000 1 1,98 2,48 0,2 x 0,5 131
C1250 1,25 2,46 3,12 0,25 x 0,71 212
C1600 1,6 3,26 4,1 0,315 x 0,9 326
C2000 2,0 4,12 5,13 0,4 x 1,12 525

Cyklony odpylające

Wśród wielu maszyn, bez których trudno byłoby obejść się podczas prac przemysłowych, znajdują się cyklony odpylające. Urządzenia te stosowane są w celu separowania powstającego w powietrzu pyłu. Aby jak najlepiej zadbać o komfort pracy i żywotność maszyn, należy zadbać o wybór cyklonów odpylających, niezbędnych do prawidłowej pracy urządzeń, wykorzystywanych w przemyśle zbożowym.

Oferujemy najlepszej jakości cyklony odpylające, zapewniające doskonałe efekty pracy. Cyklony ośrodkowe to urządzenia, odznaczające się prostą konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą. Są stosowane w instalacjach transportu pneumatycznego, instalacjach aspiracyjnych maszyn i urządzeń w przemyśle zbożowym. Jeśli szukasz urządzeń tego typu, to u nas znajdziesz te najlepsze. Do produkcji maszyn używamy wyłącznie najlepszej klasy materiałów, co pozwala zyskać wspaniałe efekty. Zadbaj o komfort i rezultaty swojej pracy, wybierając cyklony odpylające z naszej oferty.

Szukasz najlepszych cyklonów odpylających? Sprawdź u nas!

Dostępne u nas cyklony wykonywane są z czarnej blachy, zabezpieczone malowaniem antykorozyjnym. Proponujemy modele w dwóch wariantach - lewym bądź prawym. Na życzenie naszego klienta możemy również wykonać redukcję wylotu, na przykład pod rurę spiro.

Jak działają cyklony odpylające?

Zanieczyszczone powietrze, wpadając do cylindra cyklonu zaczyna wirować. Wskutek działania siły odśrodkowej cięższe składniki powietrza odrzucane są na zewnątrz. Pod wpływem grawitacji składniki opadają w dół, a czyste powietrze wypływa cylindrem wewnętrznym do góry. Dodatkowym atutem naszych cyklonów są wewnętrzne łopatki, których odpowiednio wyprofilowany kształt, powoduje powstawanie dodatkowych wirów, wspomagających efektywność cyklonów.